enepi-media - poligrafia POLIGRAFIA

 

enepi-media - poligrafia INTERNET

 

enepi-media - poligrafia REKLAMA

SZYBKI KONTAKT

enepi-media
39-200 Dębica ul. Energetyczna 12
Tel: +48 146763079
Fax: +48 146763079

Znakowanie
Jeśli nie wiecie Państwo jaką technikę znakowania produktu wybrać, ile kolorów zastosować i jaka jest trwałość metod umieszczania logotypu zapraszamy do zapoznania się z opisanymi niżej technikami znakowania: nadruk, haft, tłoczenie i grawer reklamowy.
znakowanie

TAMPODRUK - Tampodruk to metoda nadruku polegająca na nakładaniu trwałej farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. W tampodruku dzięki dobraniu odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich, jak tworzywa sztuczne (m.in. plastik), guma, szkło, metal, drewno, a także tkaniny itd. Tampodruk stosuje się do wykonywania napisów na powierzchniach bardzo zróżnicowanych, od długopisów, zapalniczek, kubków czy koszulek, przez części samochodowe aż po panele czołowe różnego sprzętu AGD i RTV.


sitodruk

SITODRUK - to jedna z metod druku bezpośredniego. Formę drukową stanowi prostokątna rama z napiętą na niej siatką z szablonem. Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnego nadruku na wyrobach włókienniczych , również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach oraz na przedmiotach uformowanych. W tym przypadku pozostawiamy do Państwa dyspozycji całą gamę kolorów. Jedynym ograniczeniem wielkości nadruku, jest wielkość sita.


grawer laserowy

GRAWER LASEROWY - Grawer laserowy charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, jest znacznie trwalszy od innych metod znakowania, nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych. Grawer laserowy może zostać umieszczony na przedmiotach wykonanych z różnego rodzaju materiałów takich jak: papier, folia, silikon, skóra, skóra ekologiczna, guma, drewno, korek, metale, metale powlekane, aluminium, aluminium anodowane, kamień, ceramika, szkło, akryl, pleksi, laminaty grawerskie oraz wiele, wiele innych. Wszelkie czynności związane z grawerowaniem laserowym wykonujemy we własnym Centrum Laserowym, co znacznie skraca termin realizacji zamówień, a pominięcie pośredników pozwala na zaoferowanie naszym Klientom konkurencyjnych cen.


nadruk na kubkach

NADRUK NA KUBKACH - Technika nanoszenia wzoru odbywa się poprzez wypalanie kalki ceramicznej w piecu w temperaturze ok. 800°C, co pozwala uzyskać bardzo dużą trwałość wykonanego zdobienia. Tak naniesiony wydruk jest odporny na ścieranie, podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych, mycie mechaniczne i działanie chemicznych środków czyszczących.
haft komputerowy

HAFT KOMPUTEROWY - Nowoczesna i efektowna metoda oznakowania tekstyliów za pomocą maszyn hafciarskich sterowanych komputerowo. Proces technologiczny wymaga indywidualnego przygotowania odpowiedniego programu, a jego koszt zależy od ilości uderzeń igły niezbędnych do wykonania wzoru. Taki sposób oznakowania odzieży jest trwały, odporny na pranie i estetyczny.
tloczenie

TŁOCZENIE - stosowane jest do znakowania bądź personalizacji głównie wyrobów skórzanych. Polega ono na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłaczanie matrycy w znakowaną powierzchnie. Matrycę wykonuje się indywidualnie dla każdego logotypu, ale można wykorzystać ją wielokrotnie do wykonania tłoczenia.
transfer

TRANSFER - jest to nadruk wykonany na papierze i przeniesiony na docelowe podłoże włókiennicze odporne na temperaturę. Jest wykonany podobnymi farbami do tych, które używane są do druku bezpośredniego. Przenoszenie nadruku na materiał odbywa się przez prasowanie transferu na żądanym podłożu (np. koszulce), przy pomocy prasy zapewniającej odpowiedni docisk i temperaturę. Podczas prasowania farba przykleja się do podłoża, odchodząc od papieru, na którym transfer został wydrukowany. Nadruk na papierze transferowym ma bardzo ostro i dokładnie odwzorowane kontury, jednak z powodu większej pracochłonności jest droższy od druku bezpośredniego. Maksymalne wymiary pojedynczego transferu to 30 x 30cm.